Stručný popis orientačních systémů

 

Orientační systém je systém venkovního a vnitřního značení budov a komunikačních prostor. Základní a nejdůležitější funkcí orientačního systému je podat jednoznačnou informaci o daném prostoru. Musí nejen zachytit jeho vnitřní členění, ale musí též umožnit v daném prostoru optimální pohyb. V praxi to znamená, že se musíme dozvědět, kde se nachází určitý cíl (místo, budova, místnost) a jak se k těmto cílům dostat.

Orientační systém musí dát celému prostoru jednotící ráz, na druhé straně musí dovolit jednoduše reagovat např. na personální a provozní změny. Jednotlivé elementy orientačních systémů jsou navrženy tak, aby byly výměnné.

Použité materiály jsou zejména kombinace hliníkových lamel (v povrchové úpravě elox nebo barevně lakováním) a plastových doplňků. Rozměry jednotlivých tabulek, panelů, totemů atd. mohou být libovolné dle přání zákazníka. Texty a grafické prvky je možné vytvořit plotterovou samolepící fólií nalepenou na prvky orientačního systému, doplněnou např. o digitální tisk nebo frézované a gravírované písmo, popis laserovým a CNC gravírováním. Další možnost tvorby informací např. u značení kanceláří je tisk jmen, názvů, funkcí atd. na jakékoliv tiskárně a následné zasunutí štítku do zásuvného elementu.

Dle přání zákazníka je možné dodat orientační systémy v provedení sklo, dřevo, plast, hliník, nerez a kombinace těchto materiálů.

Naplánovat trasu k nám